
Urban Pioneers zet voet aan de grond in de Benelux: “Het voelt als de perfecte match”
Urban Pioneers is een nieuw gezicht op de Nederlandse markt… Vertel!
“Klopt, het merk is in 2016 opgericht in Oslo door voormalige teamleden van Samsoe Samsoe. Urban Pioneers heeft een heldere visie: kleding ontwerpen voor mensen die waarde hechten aan stijl, kwaliteit en duurzaamheid. Het merk loopt in Scandinavië als een trein, en heeft inmiddels onder andere winkels in Oslo en Kopenhagen.”
En waarom nu de stap naar de Benelux?
“Volgens het team achter het merk was dit het juiste moment om internationaal uit te gaan breiden. Ze wilden beginnen in Europa met de markt die het meest openstaat voor de Scandinavische stijl en levenshouding. En dat is volgens hen — en ik ben het daar helemaal mee eens — de Benelux. Ze schakelden een headhunter in en die vond mij. Ik heb niet lang getwijfeld. Het vertrouwen vanuit Urban Pioneers was groot en dit was een unieke kans. Er komt ontzettend veel kijken bij het introduceren van een nieuw merk in de markt en een naam op te bouwen, maar ik vind het het leukste wat er is.”
Waardoor was jij overtuigd?
“Wat me meteen aansprak was de combinatie van een helder DNA en een ijzersterke collectie. Scandinavisch, stijlvol en sophisticated. Het merk heeft een duidelijke identiteit. Geen eenheidsworst, geen trends najagen, maar tijdloze ontwerpen. En de stoffen zijn van uitzonderlijke kwaliteit: ecologisch, duurzaam, luxe. Mijn regel is dat ik 70% van de collectie zelf moet willen dragen, wil ik een project aannemen. De gehele herencollectie zou ik zelf willen hebben, niet gelogen.”
En voor wie is de collectie bedoeld?
“Het merk richt zich op vrouwen en mannen tussen de 25 en 55 jaar die hun zaakjes op orde hebben, houden van mode, maar wel bewust kiezen. De collectie is heel breed, van casual tot classy. De pasvorm is top, net als de afwerking.”
Wat maakt het merk onderscheidend?
“De kracht van Urban Pioneers zit in de samenhang. De collectie is consistent, commercieel sterk én esthetisch onderscheidend. Bovendien zit er een verhaal achter dat klopt.”