TOP

Samen groeien: hoe ten Cate zich opnieuw uitvindt

Ten Cate is sinds 1952 een gevestigde naam, die bij velen een begrip is. Het Twentse bedrijf, bekend van ondergoed en badmode, heeft een rijke historie maar stond recent voor grote uitdagingen. Met een nieuwe aandeelhouder, een frisse ceo en een hernieuwde focus op innovatie en samenwerking, waait er nu een andere wind door het bedrijfspand in Borne. In dit verhaal nemen ceo Herman Hoexum en investeerder Egbert ten Cate ons mee in hun visie op innovatie, duurzaamheid, het creëren van een familiegevoel en de toekomst van het merk.

Tekst: Gina Pesulima en Lisa Lubberts
Beeld: ten Cate

Toen ten Cate in zwaar weer terechtkwam, was het Egbert ten Cate die werd benaderd door Wadinko, de investeringsmaatschappij uit Overijssel. Niet omdat hij een directe passie had voor damesondergoed, maar vanwege de naam die hem met het bedrijf verbond. “Mijn familiegeschiedenis is nauw verweven met de oprichting van Ten Cate,” vertelt Egbert. “Het bedrijf werd ooit opgezet door een neef van mijn vader; mijn oom. Het verhaal begint in Geesteren, waar de jonge Loets (Louis) na een avontuur in de Verenigde Staten met het idee kwam om met rondbreimachines nylons te maken. Zo ontstond het fundament van het merk dat generaties later nog altijd voortleeft.”

Als Egbert ten Cate zich sinds begin 2025 als investeerder verbindt aan het merk, ziet hij vooral potentie. “Iedere Nederlander kent ten Cate, maar het merk was toe aan een herdefinitie van wie we zijn en wat we willen betekenen,” vertelt hij. Zelf werkte hij jarenlang in private equity, maar het familieverhaal van ten Cate en de kracht van het merk spraken hem persoonlijk aan. “Het is mooi om met een naam als deze weer waarde te creëren, niet alleen in economische zin, maar ook in relevantie.” Daarvoor werd eind 2024 Herman Hoexum aangesteld als CEO. “Ik kom uit de sportbranche en zag dat ten Cate een merk is dat mensen vertrouwen. Maar vertrouwen alleen is niet genoeg in de markt van vandaag. We moesten opnieuw nadenken over wie we zijn, wie we willen bedienen en hoe we het merk opnieuw kunnen laden.”

Ontgrendel dit artikel

Wil je dit artikel gratis verder lezen? Vul je e-mailadres in of log in met Google of LinkedIn en lees direct verder. Daarnaast ontvang je 3x per week de nieuwsbrief. Afmelden is eenvoudig! Ben je al member? Log dan in op de gebruikelijke manier, en lees verder.