TOP

Winnaars eerste editie Fashion Pioneers Awards 2025 bekend: dit zijn ze

Campagnebureau Mumster heeft de eerste editie van de Fashion Pioneers Awards succesvol afgesloten. Tijdens een bijeenkomst op Black Friday, georganiseerd bij Fashion for Good in Amsterdam, werden de vier baanbrekende winnaars bekendgemaakt: Yumeko, VNYX, Verena Weiss, en Made Out Of. Het nieuwe, jaarlijkse platform, opgezet met de Gemeente Amsterdam en FashionUnited, kende een succesvolle start met meer dan 5.000 publieksstemmen, wat de brede steun voor hervorming van het mode en textielsysteem aantoont.

Beeld: Martina Nováková

De Social Impact Award (Rabo Foundation) ging naar Yumeko voor hun Open Organic Cotton Chain, een inclusief model dat boeren in India direct voorfinanciert, hen stabiliteit biedt en zo een transparante keten waarborgt. Rob van den Dool: “Deze erkenning versterkt ons geloof dat transparante, eerlijke ketens de norm kunnen worden.”

De Amsterdam Circular Changemaker Award (Gemeente Amsterdam) werd gewonnen door VNYX voor hun AI-gedreven oplossing die de verkoop van overstock en retouren automatiseert, waardoor de levenscyclus van kleding wordt verlengd. Romy Goedhart van VNYX: “Wij laten zien dat technologie echte systeemverandering in de mode kan aanjagen.”

Designer Verena Weiss ontving de Circular Design Award (HUGO BOSS) voor BOSS CONNECTED, een modulaire 3-in-1 jas gemaakt van Cradle to Cradle Certified® Platinum gerecycled katoen. Het ontwerp bevat slimme instructies in de voering om correcte demontage en recycling te vergemakkelijken. Tot slot won Made Out Of de Circular System Challenger Award (ZEEMAN) voor hun holistische en schaalbare model: de productie van repareerbare tassen uit gerecyclede Europese materialen, gemaakt in een sociaal atelier in Nederland.

Chanel Trapman, oprichter van Mumster, benadrukte de missie: “We vieren de overwinning van vier pioniers, maar zij staan voor een veel grotere beweging. Als merken, beleidsmakers, investeerders en media de handen ineenslaan met deze pioniers, kunnen we samen de transitie naar een beter modesysteem versnellen.”