AMSTERDAM, 17 juni 2008 13:35

Webshop biedt koper nieuwe dimensie; Denim gaat digitaal

De consument heeft nog niet veel behoefte aan een webshop van zijn favoriete jeanszaak. Ongeveer 15 procent van de Nederlanders geeft aan graag zo’n webwinkel te bezoeken, zo blijkt uit onderzoek.

"Ik heb behoefte aan een webshop van de winkel waar ik mijn jeans meestal koop." Zo luidde de stelling die GfK namens Textilia aan het Nederlandse winkelpubliek voorlegde. Van de ondervraagden koopt 4% zijn jeans net zo graag online als in de winkel waar men altijd komt. Nog eens 11% is het daar ëmee eensí. Ruim een kwart van de ondervraagden, 26%, staat neutraal tegenover het idee. Die groep zal er wellicht over nadenken om de spijkerbroek zowel in de winkel als via internet te kopen. 60%, waarvan 33% oneens en 27% helemaal oneens, heeft genoeg aan de fysieke winkel.

Mannen blijken er iets meer behoefte aan te hebben om hun jeans ook online te kunnen kopen via een webshop dan vrouwen (13% tegenover 9%). Dat uit het onderzoek naar voren komt dat 60% van de consumenten niet meteen zijn jeans online zal bestellen bij de winkel waar men altijd aankopen doet, verbaast Jeroen de Graaf niet. De Graaf is internetmarketingmanager van kledingretailer Score en runt al sinds 1998 een digitaal ‘filiaal'. "Ik vind het best waarschijnlijk dat consumenten die eenmaal je winkel hebben gevonden, minder snel naar de webshop gaan. Dat zijn je klanten die gewoon graag shoppen. Zij willen de jeans voelen en passen."

 

Steeds belangrijker

Uit bovenstaande cijfers zou je kunnen concluderen dat het niet noodzakelijk is dat iedere jeanszaak meteen een webshop opent. Toch hebben diverse ondernemers die hun kledingwaar ook op internet uitstallen, andere ervaringen. Zoals De Graaf van Score: "Wij noemen de webshop onze A1-locatie. Voor ons is internet een ideaal extra verkoopkanaal, binnen een markt waarin wij al actief zijn. En een kanaal dat steeds belangrijker wordt. Dit jaar overtreffen we de omzet van 2006."

Marcel Meijer, eigenaar van Basic Mode & Jeans in Emmen én van de gelijknamige webshop, herkent veel in het verhaal van Score. "De webshop is rendabel omdat we gebruikmaken van de faciliteiten van de winkel en de voorraad. Ik heb nu twee vaste medewerkers aangenomen voor de webshop, maar het blijft een start-up, met aanloopkosten die je niet moet onderschatten." Dankzij de internetsite heeft Score een beter beeld gekregen van het profiel en van het koopgedrag van de klant. "De internetkoper wil direct kiezen en kopen, en doet vervolgens vaak herhaalaankopen. Het blijkt ook dat we op score.nl vooral een nieuwe klantengroep aanboren."

Meijer van Basic Mode & Jeans weet inmiddels ook het nodige van zijn kopers. "Bij ons komen de meeste mensen die geld op de site besteden niet uit de regio, maar wonen verspreid door het land. We versturen veel naar de grote steden, zoals Amsterdam, en zelfs naar het buitenland. Dat zijn voor ons nieuwe consumenten, want ik denk niet dat deze klanten al eens in de winkel in Emmen zijn geweest."

 

Naar leeftijd uitgesplitst zijn het vooral mannen en vrouwen van 30 tot 39 jaar die het eens zijn met de stelling (15%). Uit de gegevens blijkt verder dat de consumenten met een modaal inkomen positief (15%) of neutraal (31%) tegenover een webshop staan. Basic Mode signaleert een enorm verschil in het bestede bedrag per order. "Er worden bestellingen gedaan van 10 euro maar ook van 300 euro. Het gemiddelde zal ongeveer uitkomen op 50 euro per keer", weet Meijer. Het blijkt vooral belangrijk de internetklant steeds iets nieuws of iets anders te bieden. De Graaf van jeansketen Score: "Bij ons is een groot deel van de artikelen op de webshop niet terug te vinden in de winkel." Voor kledingwinkel Blue Line uit Borne is maatvastheid juist belangrijk. Blue Line richt zich op een specifieke doelgroep, namelijk de grotere man of vrouw. Frederik Boenders, verantwoordelijk voor de webshop: "Maat 68 verkoopt niet in de winkel, maar via internet loopt het uitstekend. Voor onze webshop is het verder belangrijk dat we naast maatvastheid de ‘look en feel' goed overbrengen met grote foto's en duidelijke productomschrijvingen."

 

Pittige weg

Jeansketen Thnx, met een aantal winkels in het westen van het land actief, start binnenkort met een nieuwe webshop. Bedrijfsleider Barbara Borreman weet nu al waar vraag naar komt. "Wij verkopen Blue Blood, een jeansmerk dat niet wijdverspreid door het land ligt. Laatst had ik klanten uit de regio Utrecht, waar wij geen filiaal hebben, die graag op de hoogte willen blijven van de collecties van dit merk. Die heb ik alvast gewezen op de toekomstige webshop." Meijer van Basic Mode & Jeans is positief over de toekomst. "Ik verwacht in de komende jaren een stijging van de omzet via internet en daardoor ook meer naamsbekendheid. Het is een pittige weg naar een goed draaiende webshop, maar het geeft een nieuwe dimensie aan het winkelen. En die slag willen we niet missen."

Reacties

Er zijn nog geen reacties op dit artikel.

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
 
Automatisering Automatisering » RSS
Automatiseren? Nergens voor nodig! (11:00)
Unisoft kiest AFAS als... (00:00)
Cipos: het touchscreen voor alle... (15:49)
Detailcam: de “wondercamera”... (15:46)
Pebblestone in 2009 Microsoft... (16:01)
Close-up Close-up » RSS
Close-up: Jeffrey Heerkens van... (16:00)
Close-up: Nick Amann van Nickelson (10:00)
Close-up: Sandra Verkooy (16:27)
Close-up: Chantal Bles (09:02)
Close-up: Jean-Pierre Raes van Gsus (10:04)
E-business E-business » RSS
Google Shopping voor de modebranche (16:47)
De markt in cijfers: winkelen op... (13:53)
Betalen op internet (00:00)
Webwinkelier aan het woord: Perry... (09:00)
Welikefashion.com: uitbreiding... (16:22)
Etalages Etalages » RSS
De etalage do's and don'ts (00:00)
Hans Boodt zet in op karakter; sexy... (13:18)
Financiën Financiën » RSS
Op de bon: 't Elfje in Tilburg (13:23)
Zo verdeel ik mijn budget: Lars... (14:04)
Zo verdeel ik mijn budget: Peter... (14:24)
Zo verdeel ik mijn budget:... (13:45)
Zo verdeel ik mijn budget:... (15:30)
Marktcijfers Marktcijfers » RSS
Cijfers die spreken 2011:... (15:49)
Voorraad essentieel in bodyfashion (13:43)
Markt in cijfers: kansen voor de... (14:46)
De zelfstandige modewinkel blijft... (00:00)
Gfk onderzoek Jeans: wanneer gooien... (14:17)
Ondernemen Ondernemen » RSS
Digitale favorieten van Bart van... (16:00)
Van alle kanten: Media verergeren... (09:00)
Van alle kanten: Marges in gevaar... (10:22)
Van alle kanten: Luxe verpakking =... (11:21)
Van alle kanten: Specialist wint... (13:42)
Personeelszaken Personeelszaken » RSS
Meer arbeidsconflicten door... (09:00)
D66 wil aanpassing van het... (14:12)
Beoordelingsgesprek? Tips voor een... (00:00)
Houd de dief! Wat te doen met... (00:00)
Eerste Kamer akkoord met... (15:33)
Winkelinrichting Winkelinrichting » RSS
Inspiratie opdoen bij Wink (16:25)
Amber in retail: drie... (00:00)
Different Kids Collection nieuwe... (00:00)
Een verantwoorde aanpak (16:11)
Yuga: 100% verantwoord (15:45)

Van onze Partners meer (6)...

Nextcollections

Bodyfashion

it suits IT

 

Fashion Dome

 

Tele2 Nederland B.V.

Romano Shawls


Quote van de dag meer (92)...

Willemijn de Wit, stylist So you're here,

"We willen mode een goede plek geven."

Willemijn de Wit, stylist So you're here,
over de concepstore You're so Berlin in Eindhoven.