AMSTERDAM, 11 juli 2012 11:12
In de maand mei zijn de bestedingen aan mode in Nederland gedaald (-9%) vergeleken met mei 2011. Dit meldt het GfK.
Volgens het onderzoeksbureau wordt de daling veroorzaakt door een afname van 5% van het aantal gekochte stuks in combinatie met een daling van het gemiddeld besteed bedrag.
Zelfstandigen
De zelfstandige modezaken hebben een zeer slechte maand mei achter de rug; de bestedingen daalden met maar liefst 20% vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Sinds november 2011 staan de zelfstandige modezaken, in vergelijking met vorig jaar, er minder goed voor dan de overige aankoopkanalen. De daling in bestedingen bij de zelfstandige modezaken wordt veroorzaakt door een flinke daling van het aantal gekochte stuks (-16%) en een daling van het gemiddeld besteed bedrag, meldt het GfK.
Overige aankoopkanalen
Ook de bestedingen bij de overige aankoopkanalen zijn gedaald ten opzichte van mei 2011 (-6%). De consument kocht minder stuks (-4%) en gaf gemiddeld minder uit per item.
Beste Koen, bedankt voor je reactie. Ook wij hebben deze CBS-cijfers gebracht, zie Gerelateerd Nieuws. Deze cijfers zijn moeilijk 1 op 1 te vergelijken want er worden niet dezelfde cijfers en criteria gebruikt. CBS kijkt bv. naar omzetten van winkels die vallen onder de 'SBI-code' 4771. Gfk daarentegen kijkt naar consumentenbestedingen. Een verschil is bijvoorbeeld dat CBS ook bedrijfskledingwinkels (b2b) daarin meerekent en Gfk puur kijkt naar wat de consument bij modezaken (b2c) heeft uitgegeven. Mvg, Rik
Redactie Textilia
13-07-2012 op 10:14
En op dezelfde dag komt FashionUnited met: http://www.fashionunited.nl/Nieuws/Columns/CBS%3A_Omzet_modewinkels_gestegen_in_mei_2012071236783/ Wie heeft gelijk?
Koen E
13-07-2012 op 08:26
Nieuws per rubriek
Van onze Partners meer (6)...
Quote van de dag meer (92)...
Vacatures meer (6)... ![]()
